Patelnia

Czyszczenie tapicerki Dębica

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
Autyzm – to aktualnie nagminny problem. Wiele dzieci ma trudności związane z właściwym rozwojem. Czynników warunkujących może być wiele. Profesjonaliści nie potrafią wskazać jednoznacznie.  Jedno jest pewne: takie dzieci muszą mieć terapię. Ogromne wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?
Metoda Krakowska – walory
Rodzice, jeśli słyszą o problemach rozwojowych malucha są załamani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Kiedy minie pierwszy szok opiekunowie rozpoczynają poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest nieoceniony i bezpośrednio przekłada się na szczęście dziecka. Poszukując opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tej podstawie opracowała zasady terapii pomagającej dzieci dzieci autystyczne. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie posiada nauka czytania. Dlatego dziecko szybko uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczający je świat, kiedy umieją czytać.
Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania specjalnych nagrań na płycie. Ten proces jest bardzo bolesny, z uwagi na to, że dziecko buntuje się.
Następna faza to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logiczne myślenie, rozpoznawanie emocji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, zabawki, karty i inne.
Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Warto ją dokładnie, aby pomóc swojej pociesze.